توجه توجه : ***کافی شاپ هتل دیبا افتتاح شد *** برای مسافرین محترم هتل تخفیف ویژه ای در نظر گرفته شده است.

آتش سوزی روستای تاریخی سرآقاسید کوهرنگ مهار شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: آتش سوزی روز شنبه روستای پلکانی سرآقاسید شهرستان کوهرنگ مهار شد.

ستار فرهادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: آتش سوزی روستای پلکانی سرآقاسید شهرستان کوهرنگ پس از دو ساعت با تلاش نیروهای مردمی و گروه های امدادی مهار شد.
وی افزود: در این حادثه 10 منزل مسکونی دچار آتش سوزی شد و در آن 6 خانه به طور کامل سوخت و 4 خانه خسارت دید که این حادثه خسارت جانی نداشته است.
وی یادآور شد: برای مهار این آتش سوزی و بررسی جوانب مختلف آن چهار گروه از جمعیت هلال احمر، فرمانداری، بخشداری و نیروی انتظامی شهرستان کوهرنگ به سرآقاسید اعزام شد.
به گزارش ایرنا، روستای سرآقاسید از منظر معماری یکی از بی نظیرترین روستاهای فلات مرکزی ایران به ویژه در منطقه زاگرس مرکزی است.
روستای سرآقا سید با بیش ار دو هزار نفر جمعیت در 170کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری در شهرستان کوهرنگ و دهستان موگویی واقع شده و در شجره نامه امامزاده حداقل 600 سال سابقه تاریخی روستا اثبات شده است.
معماری این روستا به گونه ای است که حیاط هر خانه پشت بام خانه زیرین بوده و خانه ها به صورت زنجیر به هم متصل و پیوستگی ویژه ای دارند. 

تاریخ: 1397/04/11
بازدید: 1162

کشف گور خمره دوره اشکانیان در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از کشف گور خمره دوره اشکانیان در این استان خبر داد

بهمن عسگری سوادجانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به کشف گور خمره دوره اشکانیان در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این گور خمره در شهرستان لردگان کشف شده است.

وی عنوان کرد: وقوع سیلاب در این شهرستان موجب بیرون آمدن این گور خمره از خاک شده است.

وی تاکید کرد: این گور خمره در منطقه منج شهرستان لردگان توسط مردم کشف شده است و به یگان حفاظت میراث فرهنگی اطلاع داده شده است.

وی تاکید کرد: این گور خمره به موزه انتقال داده می شود

تاریخ: 1397/04/11
بازدید: 1173

اتفاقات ناخوانده کنکور چیست؟

اینجا آدم‌ها برای ورود به دانشگاه باید هنرنمایی‌های ۱۲ساله دوره تحصیل را در روز کنکور و در مدت چهار ساعت نشان دهند. یک روز در ۳۶۵ روز سال که در آن امکان افتادن هر اتفاقی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مشرق، شما هم احتمالا امسال با تلاقی ایام جام جهانی با کنکور شوخی کاربران با «حسین توکلی»، مشاور عالی سازمان سنجش را دیده‌اید. وقتی که اهالی فضای مجازی با انتشار تصویرش او را سردار آزمون واقعی معرفی کردند؛ اما حالا با حذف تیم ملی ایران از گروهش در جام جهانی و کمتر شدن تب و تاب فوتبال بین مردم این هفته را می‌شود هفته سرنوشت ساز کنکوری‌ها  دانست. کنکوری که برای تمام جوانان ایرانی در ادوار مختلف حکم شتری را دارد که در یک برهه‌ای از زمان جلوی در خانه هرکسی می‌خوابد و حداقل به مدت یک سال این قابلیت را پیدا می‌کند که کابوس هراز چندگاهی دانش آموزان دبیرستانی باشد و در آستانه برگزاری سالانه‌اش لرزه به جان عده قابل توجهی از جوانان بیندازد. کنکوری که قانون پایستگی‌اش همچنان پا برجاست وعلی رغم گذشت هفت سال از تاریخ انقضایش در سال ۹۰ همچنان پا برجاست تا جایی که خبر حذف آن هیچ گاه تمام نمی‌شود؛ بلکه قول اجرایی شدن آن از جانب مسئولان از سالی به سال دیگر منتقل می‌شود. کنکوری که موافقان براندازی آن معتقدند که نمی‌شود برای سنجشِ عیار هر دانش آموز تمام تخم مرغ هایمان را در سبد یک آزمون سراسری بریزیم یا آموخته های۱۲ ساله هر جوان را در یک بازه زمانی چهار ساعته بسنجیم. حرفی که وقتی به آن نگاه می‌کنید می‌فهمید که چندان پر بیراه نیست. تا جایی که کافی است از کنکوری‌های قدیمی دور و برتان بپرسید تا آنها برایتان از رخ دادن اتفاقاتی بگویند که حین برگزاری کنکور بگویند حوادث ناخوانده ای به شمار می‌روند که توانسته اند صاحبانشان را غافلگیر و حتی روند آزمون دادنشان را متوقف کنند و در نهایت کاری کنند که  یک داوطلب برای شکستن سد کنکور یک سال دیگر را منتظر بماند. این گزارش روایت تجربه زیسته آدم هایی است که با همین اتفاقات غیر قابل پیش بینی مواجه شده اند، ماجراهایی پیش پا افتاده که در آن بازه حساس شاید رخ دادنش بتواند اجرایی کردن برنامه های شما برای کنکور و آینده را به اندازه ۱۲ ماه به تعویق بیندازد.

بیشتر بخوانید:

مسن‌ترین و جوان‌ترین داوطلبان کنکور

 

تراژدی آبمیوه و پاسخنامه

عده زیادی هستند که روی این آزمون حساب ویژه باز می‌کنند تا جایی که کنکور برایشان به یک سکوی پرتاب تبدیل می شود که می‌تواند آنها را در رسیدن به آرزوهایشان  کمک کند. برای همین هم تعداد قابل توجهی از آنها به اندازه ای این امتحان را جدی می‌گیرند که بردن یا باختن در آن برایشان حکم مرگ و زندگی را پیدا می‌کند و دست آخر هم حجم بالای ترس و استرس کار دستشان می‌دهد. برای اینکه این اتفاق را با چشمان خودتان ببینید کافی است یک بار در قالب یک آدم بیرونی سری به حوزه کنکور محل زندگی خود بیندازید تا به محض بسته شدن درهای ورودی و دیدن مادرهای دست به دعا با بعد از چند دقیقه داوطلبان آمبولانس لازمی را ببینید که اضطراب زیاد کار دستشان داده و آنها را از ادامه تست زدن منع کرده است. اما فارغ از این‌ها همیشه حوادثی آماده رخ دادن هستند که نه فقط گواه جدی نبودن کنکور که می‌تواند گواهی برای جدی نبودن دنیا باشد. رویا کنکوری سال ۹۲ است او درباره یکی از همین وقایع غیر مترقبه که در روز کنکورش اتفاق افتاده است این طور تعریف می‌کند.« هیچ وقت فراموش نمی‌کنم روز کنکور وقتی بعد از جمع کردن پرسشنامه‌های عمومی و پخش کردن سوالات تخصصی وقتی کیک و آبمیوه را بین بچه ‌ها تقسیم می‌کردند نفر رو به رویی من حین زدن تست‌هایش تصمیم گرفت  که آبمیوه اش را باز کند اما موقع فرو کردن نی به قدری پاکتش را محکم گرفته بود که آبمیوه فواره زد و اول پاسخنامه بغل دستی‌اش و دست آخر پاسخنامه خودش را خراب کرد و تست زدنشان را زودتر از چیزی که باید متوقف کرد.»

خطر جابه جایی تست ها و جواب‌ها

وقتی اسم پاسخنامه کنکور را می‌شنویم بیشتر از اینکه عکس پاسخنامه خودمان جلو چشممان بیاید تصویر هولناک پاسخنامه آدم هایی که در هر آزمون چهار طرفمان می‌نشستند در ذهنمان تداعی می‌شود. پاسخنامه هایی پر از گزینه های سیاه شده با مداد نرم مشکی که انگار کم دانستن‌هایمان را به رویمان می‌آورد. پر کردن پاسخنامه و انتخاب جواب مناسب از بین چهار گزینه موجود در سوالات، جزء جدانشدنی آزمون سراسری محسوب می‌شود. اما یکی از نکاتی که همیشه باید در پروسه کنکور به آن توجه داشته باشید این است که پاسخ هر تست را درست در جای خودش بزنید یا بعد از پاسخ به هر سوال از اشتباه نکردن خودتان مطمئن شوید. چون این دست اشتباهات به ظاهر کوچک می تواند عواقب جبران ناپذیری برایتان داشته باشد از اشتباه زدن یک کد رشته در دوران پسا کنکور تا چک کردن تست‌های زده شده در جای خودشان. سعید دانشجوی سال ۸۹ است که خودش را از قربانیان همین اتفاق می‌داند، اشتباهی که می‌گوید در یک چشم بر هم زدن کنکور سال ۸۸ را برایش تمام کرد.«برای من شبیه تشت آب یخی بود که روی سرم ریخته باشند. دفترچه عمومی را تمام کرده بودم انقدر نگران کمبود وقت و زدن تست ها بودم که یک دقیقه مانده به پایان کنکور به آخرین سوال از دفترچه که رسیدم دیدم که گزینه ای که دارم پر می‌کنم با عدد سوال دفترچه ام متفاوت است. از یک جایی به بعد یک سوال را جا انداخته بودم و همه گزینه ها جا به جا شده بود. کنکورهمان جا برایم تمام شد.»

تهدیدی به نام بحران مدیریت زمان

خطرات جواب دادن به سوالات کنکور فقط به پر کردن درست گزینه‌های پاسخنامه ختم نمی‌شود؛ بلکه گاهی نداشتن مدیریت زمان می‌تواند برایتان دردسر ساز باشد. مونا دانشجوی ورودی سال ۹۰ است. او درباره جاماندن در تست زنی هایش این طور می‌گوید:« من همیشه در آزمون‌های آزمایشی هرچقدر برای دفترچه عمومی وقت کم می آوردم؛ ولی در عوض برای اختصاصی تا دلتان بخواهد وقت اضافه داشتم به خاطر همین از سوالات عمومی به بعد با خیال راحت ساعتم را کنار می گذاشتم وادامه می‌دادم از طرف دیگر همه مشاوران و معلم های کنکور نزدیک آزمون اصلی یکی از موضوعاتی که حسابی روی آن تاکید داشتند این بود که هررویه و سبکی که در آزمون‌های آزمایشی در پی گرفته‌اید در کنکور سراسری هم عادتان را به هم نزنید و همان روش را پیاده کنید. من هم طبق همان عادت که هیچ وقت سر اختصاصی وقت کم نمی آوردم شروع کردم به  تست زدن و توقف روی سوالات، به خودم که آمدم صدای بلندگو را می‌شنیدم که اعلام می‌کند تنها ۱۰ دقیقه به پایان وقت آزمون باقی مانده، آن وقت من بودم سه درسی که هیچ کدام از تست هایش را نزده بودم. قرار بود رتبه سه رقمی داشته باشم اما همه چیز به هم خورد.»

ویروس‌ها خبر نمی‌دهند

یکی از نکاتی که به شدت آن را به داوطلبان کنکور توصیه می‌کنند توجه به  اوضاع جسمانی است. اینکه یک روز و حتی یک هفته قبل از برگزاری کنکور سراسری  خواب مناسب و تغذیه مفید داشته باشید؛ یا حتی اگر داروی خاصی را مصرف می‌کنید حتما با خود به همراه داشته باشید. نیکو کنکوری سال ۸۸ است او ابتلا به این اتفاق را درباره یکی از همکلاسی‌هایش سر جلسه کنکور این طور روایت می‌کند.« روز کنکور وسط آزمون دوستم یادش رفته بود که قرص‌های  میگرنش را بخورد از استرس همین فراموشی سر دردش شروع شد تمام مدت  کنکور فقط نگاهش می‌کردم که چه طور از درد کلافه شده بود. خیلی تلخ بود همه تلاشش در پیش دانشگاهی جلوی چشم‌هایم رژه می‌رفت.» از طرفی گاهی اوقات وجود  در گیر شدن بیماری‌ها فقط به شما بستگی نخواهد داشت گاهی پیش می‌آید که بعضی از ویروس‌ها سر رسیدنشان را با زمان کنکور داوطلبان هماهنگ نمی‌کنند. خانم رایگانی درباره همین ویروس‌های ناخوانده این طور می‌گوید:« سر آزمون المپیاد که از  سرفه نفسم گرفت وسطش بیرون آمدم از طرف دیگر دو روز قبل از کنکور کارشناسی آبله مرغان گرفتم که رسما خانمان برانداز بود. »

وقتی تاریخ روز کنکور  را اشتباهی می‌گیرید

 کنار همه فشارها، ترس‌ها و اضطراب‌های احتمالی که ممکن است پیرامون کنکور برای اکثریت داوطلبان اتفاق بیفتد، می‌شود اقلیت کوچکی را هم پیدا کرد که گاهی شدت خوشحالی و بیخیالی آنها برایشان مشکل ساز می‌شود. رضا داوطلب کنکور سال ۸۶ است. کسی که می‌گوید تاریخ کنکورش را با یک روز دیگر اشتباهی گرفته است.« سال ۸۶ کنکور فنی حرفه‌ای دادم با خودم شرط کرده بودم که حتما امسال قبول شوم چون سال گذشته‌ پشت کنکور مانده بودم؛ ولی با این حال هیچ وقت به یاد ندارم که در زندگی‌ام به خاطر امتحان یا آزمونی دچار ترس یا استرس شده باشم. این اتفاق سر کنکور هم برایم افتاده بود. سال ۸۶، هم برای کنکور آزاد ثبت نام کردم هم برای کنکور سراسری. آزمون سراسری که تمام شد باید خودم را برای امتحان آزاد آماده می‌کردم؛ اما انقدر خوش خیال بودم که تاریخ کنکور آزاد را با اختلاف یک هفته اشتباه گرفتم وقتی فهمیدم که از آزمون جا ماندم برای اینکه طبیعی جلوه کنم(باخنده) یک هفته خودم را در اتاقم حبس کردم و به خانواده می‌گفتم که درس می‌خوانم؛ ولی درس خواندنی در کار نبود. من تمام وقت خودم را با فیلم و تلویزیون  سرگرم می‌کردم.شکر خدا شانس آوردم و همان سال کنکور سراسری مکانیک تهران قبول شدم.»

تاریخ: 1397/04/08
بازدید: 1164

ایران بهترین تیم دفاعی و بدترین تیم تهاجمی جام جهانی

در پایان مرحله گروهی، ایران بهترین آمار دفاعی و پایین‌ترین آمار تهاجمی را از خود برجای گذاشت.

به گزارش ایسنا، فیفا پس از پایان مرحله گروهی جام‌جهانی 2018 روسیه، آمار و ارقام جدیدی از این رقابت‌ها منتشر کرد و برترین‌های هر بخش را معرفی کرده است. طبق این آمار پس از برگزاری 48 دیدار، 122 گل به ثمر رسیده تا میانگین 2.5 گل در هر بازی به ثبت برسد و شاهد یکی از پرگل‌ترین جام‌های جهانی باشیم. در پایان این مرحله تمامی تیم‌ها موفق به زدن حداقل دو گل شدند. همچنین تنها تیم‌های مصر و پاناما بدون گرفتن حتی یک امتیاز از جام‌جهانی خداحافظی کردند.

در بین این آمار و ارقام، عملکرد ایران هم مورد بررسی قرار گرفته است که تیم‌ملی در یکی از بخش‌ها هم بهترین عملکرد را داشته است. شاگردان کارلوس کی‌روش با عملکرد درخشانی که در فاز دفاعی داشتند، بهترین تیم دفاعی رقابت‌های جام‌جهانی تا پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها نام گرفتند. ملی‌پوشان ایران با انجام 149 عملکرد دفاعی شامل دفع توپ، تکل و مهار توپ توسط دروازه‌بان بهترین آمار را در بخش دفاعی در بین 32 تیم حاضر در جام‌جهانی به نام خود ثبت کردند.

البته آمار ایران در فاز تهاجمی چندان خوب نیست و ایران در عملکرد تهاجمی در بین 32 تیم حاضر در جام‌جهانی در رده 32 دوم قرار گرفته است.

در این آمار که آلمان، ناکام بزرگ جام‌جهانی روسیه با 252 اقدام تهاجمی در رده نخست قرار دارد، ایران با 42 اقدام تهاجمی شامل 21 بار اقدام به شوت‌زنی که تنها 4 شوت داخل چارچوب بود، پس از پاناما که 23 شوت (8 شوت داخل چارچوب) داشته است، در رده 32 و آخر "عملکرد تهاجمی" قرار گرفته است. نکته جالب درباره عملکرد تهاجمی تیم‌ها این است که ایران در جام‌جهانی دو گل به ثمر رساند که با تعداد گل زده آلمان که بهترین آمار را در این بخش دارد، برابر است.

در آمار فردی، هری کین (انگلیس) با پنج گل، آقای گل رقابت‌های جام‌جهانی است و پس از او لوکاکو (بلژیک) و رونالدو (پرتغال) با چهار گل قرار دارند. نکته جالب در مورد گلزنان جام‌جهانی روسیه، آمار بالای گلزنی آن‌ها نسبت به گلزنان جام‌های قبلی است. در جام‌جهانی 2014 برزیل، خامس رودریگز با 6 گل زده و در جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی، دیگو فورلان و توماس مولر با پنج گل زده آقای گل شدند.

البته در بین بازیکنان حاضر در جام‌جهانی نیمار با 17 تلاش برای گل‌زنی بیشترین آمار را در این بخش داشته است. همچنین کریستین اریکسن (دانمارک) با 36 کیلومتر دوندگی، بالاترین میزان دوندگی و تونی کروس (آلمان) با 310 پاس، بیشترین تعداد پاس را داشتند.

در آمار دروازه‌بان‌ها هم گیلرمو اوچوا(مکزیک) با 17 مهار توپ (81 درصد موفق) بهترین آمار را در بین دروازه‌بانان دارد. در رده‌های بعدی کسپر اشمایکل(دانمارک) با 14 مهار توپ (93.3 درصد موفق) و جو هیون‌وو با 13 مهار توپ (81.2 درصد موفق) قرار دارند. همچنین علی‌رضا بیرانوند با 7 مهار توپ (77.8 درصد موفق) در بین دروازه‌بانان در رده شانزدهم قرار گرفت.

تاریخ: 1397/04/07
بازدید: 1178

پیش بینی وضعیت آب و هوای استان چهار محال و بختیاری

شهرکرد؛

پیش بینی وضعیت آب و هوای استان چهار محال و بختیاری

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری، وضعیت هوای این استان در 24 ساعت آينده قسمتی ابری تا نیمه ابری با مه صبحگاهی و در 48ساعت آينده قسمتی ابری با مه صبحگاهی و اوایل شب افزایش ابر پیش بینی می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ همچنین بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد از صبح روز چهار شنبه دمای هوا کاهش محسوسی داشته باشد و از اواخر این روز نیز با نفوذ سامانه ای ناپایدار به سطح منطقه برای روز جمعه بارندگی پیش بینی می شود.

 

امروز سه شنبه 15 دی ماه دمای فعلی شهرکرد (مرکز استان) 3- درجه سانتی گراد می باشد و سردترین نقطه استان کوهرنگ با کمینه دمای 15- درجه سانتی گراد و لردگان با بیشینه دمای 9 درجه سانتی گراد گرمترین منطقه استان می باشد.

 

تاریخ: 1396/12/14
بازدید: 1284

تغذیه مناسب شب یلدا برای سلامت قلب

به گزارش بهداشت نیوز: یکی از شب‌هایی که بیشتر ما نمی‌توانیم در مقابل زیاده‌روی، پُرخوری و بدخوری مقاومت کنیم، شب یلدا است. درواقع، این رفتارهای غذایی نادرست در موقعیت‌هایی مانند شب یلدا تبدیل به هنجار شده‌اند و هر کسی نمی‌تواند عوارض ناشی از آن‌ها را مانند متخصصان با دقت زیاد ببیند. با این‌ حال، همین رفتارها می‌توانند پیامدهای ناگواری برای قلب داشته باشند و خصوصا افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی را در معرض خطر قرار بدهند. اگر می‌خواهید جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرید، بهتر است راه‌ها و ترفندهای راهنمای زیر را با دقت بخوانید.

زیاده‌روی نکنید و از هیجان غیرعادی دور بمانید

آماده‌سازی مقدمات شب یلدا معمولا از یک یا دو روز پیش از آن شروع می‌شود و بیشتر ما هم سعی می‌کنیم که مقدار زیادی از مواد غذایی، خوراکی‌های مختلف، نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها را پیش از فرارسیدن شب یلدا تهیه کنیم. با این ‌حال، حفظ واقع‌بینی در این شرایط و خرید محصولات مختلف براساس نیاز باید به اولویت اصلی ما تبدیل شود. در غیر این صورت، مساله پُرخوری و زیاده‌روی در مصرف مواد غذایی فقط به شب یلدا محدود نمی‌شود و استفاده از خوراکی‌های باقی‌مانده از شب یلدا حتی تا یک ماه پس از آن ادامه پیدا می‌کنند. بسیاری از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها حدودا یک هفته زودتر از شب یلدا شروع به فروش محصولات خودشان می‌کنند، اما اگر شما مجبور هستید که خوراکی‌های مورد نیازتان را زودتر تهیه کنید، پس از رسیدن به خانه حتما این محصولات خریداری‌شده را دور از دسترس قرار بدهید.

از مواد غذایی خانگی و طبیعی استفاده کنید

در شب یلدا نیز درست مانند دیگر اوقات سال، استفاده از انواع غذاها، خوراکی‌ها و شیرینی‌های خانگی و طبیعی در اولویت قرار دارد و بهترین راه برای ارتقای سلامت قلب محسوب می‌شود. بسیاری از غذاهای فرآوری‌شده عاری از مواد مغذی ضروری هستند و مقدار زیادی نمک، قند و چربی‌های ناسالم دارند. این در حالی است که غذاها و خوراکی‌های طبیعی و خانگی، سلامت قلب، بدن و ذهن را ارتقا می‌بخشند. افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی باید در این شب از انواع سبزی‌های رنگارنگ و سرشار از آنتی‌اکسیدان، میوه‌ها و مغزهای خام استفاده کنند که حاوی ویتامین E، چربی‌های سالم و مفید، منیزیم، سلنیوم، ال-آرژنین و زینک هستند و همگی به محافظت از سلامت قلب کمک می‌رسانند. بعضی از مطالعات هم نشان داده‌اند که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند از چسبیدن کلسترول‌های مضر به دیواره‌های عروقی جلوگیری کنند. البته توجه داشته باشید که فقط شکلات تلخ بالای ۸۰ درصد، بدون قند و باکیفیت می‌تواند چنین تاثیری داشته باشد، نه هر شکلاتی.

برنامه‌ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی برای شب یلدا می‌تواند ما را از انتخاب‌های ناگهانی و نامناسب دور نگه دارد و اجازه ندهد که هیجانی رفتار کنیم. بنابراین، پیش از شب یلدا برای قسمت‌های مختلف این جشن برنامه‌ریزی کنید و براساس همان برنامه پیش بروید. شما با برنامه‌ریزی می‌توانید میزان خوراکی و غذای مناسبی را برای هر فرد در نظر بگیرید و خودتان هم براساس همین روند به خوش‌گذرانی بپردازید، بدون این‌که به قلب‌تان آسیب برسانید یا رفتارهای غذایی نادرست انجام بدهید. اگر به بیماری قلبی و اضافه‌وزن مبتلا هستید و باید شب یلدا را در مهمانی بگذرانید، بهتر است که وعده غذایی اصلی خودتان را در خانه بخورید و بعد به مهمانی بروید. این کار به شما کمک می‌کند که کمتر از خوراکی‌ها و شیرینی‌ها استفاده کنید و به سلامتی خودتان آسیب نرسانید.

تاریخ: 1396/09/26
بازدید: 1027

برپایی نمایشگاه «یلدای صنایع دستی» در قلعه چالشتر

شهرکرد ـ خبرنگار اطلاعات: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ازافتتاح نمایشگاه یلدای صنایع دستی در موزه کار و زندگی مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه چالشتر خبرداد.
مهرداد رئیسی با اعلام این خبر اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و با هدف ترغیب به خرید تولیدات صنایع دستی استان توسط دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری و بخش خصوصی افتتاح شد. 
وی همچنین با اشاره به حفظ سنت دیرینه شب یلدا که یکی از آداب و رسوم کهن این سرزمین است، افزود: این نمایشگاه به منظور تشویق مردم استان جهت چیدمان سفره‌های شب یلدا و اهدای هدیه به دوستان و خویشاوندان برگزار شد.او اضافه کرد: تمام غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه از تولیدکنندگان عمده صنایع دستی استان هستند که شامل رشته‌های نمد، قفل، گلیم، سرانداز، سفال و سرامیک، سرمه دوزی،
قلم زنی، حکاکی سنگ، البسه محلی، جاجیم و صنایع دستی عشایری است.
رئیسی در ادامه بیان داشت: برای حمایت از تولید و فروش صنایع دستی استان، موضوع در جلسه اقتصاد مقاومتی مطرح و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی در برگزاری همایش‌ها، سمینارهاو نشست‌ها هدایای خود را از صنایع دستی استان تهیه کنند.
وی یادآوری کرد: این نمایشگاه با حضور مدیران کل اقتصادی و سرمایه گذاری استاندار، مدیران عامل بانک‌های استان، مؤسسات مالی و اعتباری و مدیران شرک‌های خصوصی و سایر مسئو لان افتتاح شد.
این نمایشگاه به مدت یک هفته در محل موزه کار و زندگی مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه چالشتر دایر و از ساعت ۹ تا ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان است

تاریخ: 1396/09/26
بازدید: 1013


        صفحه: 1 از  1